Tervetuloa
Tervetuloa

Yhteystiedot

Omaehtoisen Työllistymisen Tuki OTTY ry

Asemapäällikönkatu 12 B
00520 Helsinki

info@tyonhakuveturi.fi

  • Risto Säynäväjärvi
    projektipäällikkö
    risto.saynavajarvi@tyonhakuveturi.fi
    puh. 0400 338677

  • Sirpa Huttunen
    koulutuspäällikkö
    sirpa.huttunen@tyonhakuveturi.fi
    puh. 050 464 7177

Hallitus 2017

Hallitus koostuu taustajärjestöjen asiantuntijoista ja se valitaan vuodeksi kerrallaan.

Puheenjohtaja
Leena Vänni/Yksityisalojen Esimiehet ja Asiantuntijat YTY
leena.vanni@yty.fi, puh. 050 3142166
viestintä- ja ura-asiantuntija

Varapuheenjohtaja
Simo Pöyhönen/Yhteiskunta-alan korkeakoulutetut
simo.poyhonen@yka.fi
toiminnanjohtaja

jäsen
Mikko Vieltojärvi/Tradenomiliitto
mikko.vieltojarvi@tral.fi
asiamies

Jäsen
Veera Udd/Helsingin Insinöörit
veera.udd@ilry.fi
urahallinta-asiamies

Jäsen
Satu Sahla-Juvankoski/Akavan Erityisalat
satu.sahla-juvankoski@akavanerityisalat.fi
asiamies

Jäsen
Satu Myller/Tekniikan akateemiset
satu.myller@tek.fi
uravalmentaja

Jäsen
Jouni Röksä/Myynnin ja Markkinoinnin Ammattilaiset MMA
jouni.roksa@mma.fi
koulutus- ja tutkimuspäällikkö

Jäsen
Nina Juhava/Suomen Ekonomit
nina.juhava@ekonomit.fi
uravalmentaja

Jäsen
Suvi Liikkanen/Luonnon-, ympäristö- ja metsätieteilijöiden liitto Loimu
suvi.liikkanen@loimu.fi
urapalvelupäällikkö