Tervetuloa
Tervetuloa

Yhteystiedot

Omaehtoisen Työllistymisen Tuki OTTY ry

 

Osoitteemme:

Konepajankuja 1
00510 Helsinki

info@tyonhakuveturi.fi

  • Päivi Korhonen
    projektipäällikkö
    paivi.korhonen@tyonhakuveturi.fi
    puh. 040 033 8677

  • Sirpa Huttunen
    koulutuspäällikkö
    sirpa.huttunen@tyonhakuveturi.fi
    puh. 050 464 7177

Hallitus 2019

Hallitus koostuu taustajärjestöjen asiantuntijoista ja se valitaan vuodeksi kerrallaan.

Puheenjohtaja
Samuli Myllyharju / Myynnin ja markkinoinnin ammattilaiset MMA ry
samuli.myllyharju@mma.fi

palvelu- ja kehityspäällikkö

 

Varapuheenjohtaja

Mikko Wikstedt/ Helsingin Insinöörit HI ry
mikko.wikstedt@helins.fi

pääsihteeri

Jäsen
Mats Nyman/Yksityisalojen Esimiehet ja Asiantuntijat YTY
mats.nyman@yty.fi
toiminnanjohtaja

Jäsen

Heini Hult-Miekkavaara/Yhteiskuntatieteiden korkeakoulutetut YKA ry

heini.hult-miekkavaara@yhteiskunta-ala.fi

osaamispalvelujen asiantuntija

 

Jäsen
Satu Sahla-Juvankoski/Akavan Erityisalat
satu.sahla-juvankoski@akavanerityisalat.fi
yhteyspäällikkö

Jäsen
Satu Myller/Tekniikan akateemiset TEK
satu.myller@tek.fi
uravalmentaja

Jäsen
Tomi Kouva/Tradenomiliitto
tomi.kouva@tral.fi
palvelu- ja kehitysjohtaja

Jäsen
Nina Juhava/Suomen Ekonomit
nina.juhava@ekonomit.fi
uravalmentaja

Jäsen
Suvi Liikkanen/Luonnon-, ympäristö- ja metsätieteilijöiden liitto Loimu
suvi.liikkanen@loimu.fi
urapalvelupäällikkö